Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  662 546 662 

Telefon  503 109 491

Jak umiejętnie urządzić małe mieszkanie?

Małe mieszkania mają swój urok i mogą być w pełni funkcjonalne, komfortowe i estetyczne. Trzeba jednak pamiętać, że czasami mniej znaczy więcej, a piękno często ukryte jest w prostocie. Poznaj kilka naszych praktycznych wskazówek na temat urządzania wnętrz o niewielkim metrażu.

5 złotych zasad urządzania małego mieszkania

  1. Szanuj przestrzeń i rozsądnie wykorzystuj każdy dostępny centymetr. Małe mieszkanie nie musi wcale oznaczać ograniczonej przestrzeni do życia. Wręcz przeciwnie, przemyślane rozwiązania pozwolą ci stworzyć mieszkanie, które nie tylko będzie wyglądać na większe, ale naprawdę zapewni ci komfort podczas codziennego przebywania w nim. Bardzo ważne jest jednak to, aby nie „zagracać” go ani zbędnymi dodatkami, ani też nadmiernie masywnymi elementami wyposażenia. W tym przypadku warto zdecydować się na meble na wymiar. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób możesz z jednej strony wykonać tyle szaf, szafek, półek i regałów, ile tylko będzie ci potrzebne do przechowywania przedmiotów, a z drugiej strony wykorzystasz każdy dostępny centymetr. Gotowe meble ze sklepu rzadko kiedy pozwalają na zabudowanie problematycznej wnęki czy skosów. Nawet niewielkie, nieustawne pomieszczenie może być rozsądnie zaaranżowane, jeśli meble zostaną wykonane na wymiar.
  2. Odpowiednio dobieraj kolory. Małe mieszkania powinny być jak najbardziej jasne, ponieważ wtedy uzyskasz wrażenie otwartej przestrzeni. W tym przypadku sprawdzą się nie tylko różne odcienie bieli, ale i szarości czy beże. Takie powinny być przede wszystkim ściany i meble. Jeśli lubisz barwy ciemne, z powodzeniem możesz je zastosować w dodatkach czy tkaninach dekoracyjnych.
  3. Podłoga też ma znaczenie. Często zapomina się o tym, że podłoga również wpływa na optyczne powiększenie przestrzeni. W małych mieszkaniach warto wykończyć ją tym samym lub podobnym materiałem, najlepiej w jasnych kolorach.
  4. Zastosuj lustra. Nic tak nie powiększa optycznie wnętrza, jak lustrzane odbicia. Warto zamontować lustra na ścianach, np. na wprost wejścia do pomieszczeń, lub też zastosować je w meblach.
  5. Zadbaj o dobre oświetlenie wnętrza. Oświetlenie to istotna część aranżacji każdego mieszkania, bez względu na metraż. Jeśli twoje lokum jest małe, zadbaj o to, aby żaden kąt nie pozostawał ciemny. Zastosuj nie tylko główne oświetlenie sufitowe, ale i punktowe źródła światła. Doskonale sprawdzą się też tzw. oczka LED, paski ledowe czy lampy stojące.