Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  662 546 662 

Telefon  503 109 491

Jak urządzić z pomysłem małą kuchnię?

Kuchnia stanowi serce każdego domu – kojarzy się nie tylko z jedzeniem, ale przede wszystkim z rodzinnym ciepłem. Niestety nie w każdym domu czy też mieszkaniu, kuchnia ma odpowiednio dużą powierzchnię. Czasami do dyspozycji mieszkańców pozostaje tylko kilka metrów kwadratowych. Na szczęście przy wykorzystaniu odpowiednich i sprawdzonych sposobów aranżacji wnętrz, nawet małą kuchnię można urządzić funkcjonalnie i elegancko.

Idealnie dopasowane meble

Decydując się na zakup wyposażenia do małej kuchni, warto przemyśleć zamówienie mebli na wymiar. Takie działanie pozwala wykorzystać każdy centymetr powierzchni oraz ustawić sprzęt zgodnie z potrzebami mieszkańców. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, meble kuchenne powinny być umieszczone w równych liniach, na jednym poziomie. Istotną rolę w małej kuchni odgrywa kolorystyka mebli. Szafki nie powinny być masywne i ciemne – lepsze są jasne fronty, wykonane z materiałów, które odbijają światło. Taki zabieg optycznie zwiększa kuchenną przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem może być także wykorzystanie szkła w meblach – taki zabieg nadaje wnętrzu lekkości, a przy tym wnętrze staje się bardzo eleganckie. W niewielkich kuchniach mieści się mało mebli. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą być meble mobilne, czyli takie, które w łatwy sposób można przestawiać i przesuwać.

Istotne dodatki

Ważnym elementem małej kuchni jest także odpowiednio dobrane oświetlenie. Przy jego pomocy można nie tylko doświetlić blat roboczy, stworzyć odpowiednią atmosferę, ale także powiększyć optycznie metraż. Właściwie padające światło potrafi wydłużyć meble i zmienić postrzeganie całego wyposażenia. Sposobem wykorzystywanym do optycznego powiększania kuchni, jest wykorzystanie podłużnych pasów na ścianach i podłogach lub zawieszenie oryginalnego lustra. Pomocne może być także zamontowanie w meblach szklanych elementów. Istotna w wyposażeniu małej kuchni jest także ilość oraz kolorystyka wykorzystywanych sprzętów i dodatków.