Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  662 546 662 

Telefon  503 109 491

Jak zagospodarować wnękę?

Niewielka wnęka w ścianie zwykle traktowana jest jak duży kłopot aranżacyjny. Tymczasem wystarczy odrobina pomysłowości, aby w sposób funkcjonalny ją wykorzystać. Poznaj kilka naszych propozycji.

Niewielka wnęka z mnóstwem możliwości

Warto potraktować wnękę jako dodatkową przestrzeń, która może być w sposób praktyczny wykorzystana. Ma to szczególne znaczenie w niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki jest jej kształt oraz jaką ma szerokość i głębokość. Jednak nawet najbardziej nietypowa nisza może stać się ciekawą ozdobą lub przestrzenią do przechowywania, a nawet odpoczynku.

Przede wszystkim we wnęce można zaplanować miejsce do magazynowania rozmaitych rzeczy, np. odzieży, obuwia, środków czystości, przetworów na zimę itd. W tym przypadku warto pomyśleć o odpowiednio dobranych szafkach, które pozwolą na zabudowę niszy, a jednocześnie umożliwią swobodny dostęp do zawartości. Tworząc we wnęce półki i półeczki, można stworzyć idealną przestrzeń do eksponowania np. pamiątek, fotografii, książek lub innych przedmiotów. Jeśli powierzchnia jest nieco większa, warto zaplanować w niej strefę relaksu z wygodnym fotelem lub kącik zabaw dla dzieci.

Jak w przemyślany sposób zagospodarować wnękę?

Pomysł na ciekawe wykorzystanie to jedno, ale jego realizacja może wymagać nieco zaangażowania. Dlatego też warto rozważyć zamówienie mebli na wymiar. To doskonałe rozwiązanie, jeśli wszelkie gotowe, sklepowe produkty nie są w stanie sprostać twoim oczekiwaniom. Tak przygotowane meble będą mieć dokładnie taką długość, szerokość i głębokość, jaka jest niezbędna w danej przestrzeni. Jest to również najlepszy sposób na to, aby zrealizować własne, często nietypowe pomysły.