Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  662 546 662 

Telefon  503 109 491

Jakie zalety ma projekt kuchni w literę L?

Ułożenie mebli i sprzętu kuchennego ma wpływ nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale również na jego funkcjonalność i wygodę podczas codziennych czynności. Kuchnię można zaprojektować na wiele sposobów. Najbardziej popularnym ułożeniem jest projekt w kształcie litery L. Wyjaśniamy, jakie są zalety takiego rozwiązania.


Projekt kuchni idealnej

Projekt kuchni w kształcie litery L jest bardzo często spotykany w domach i mieszkaniach. Dlaczego cieszy się taką popularnością? Przede wszystkim realizacja takiego projektu nie jest trudna. Można go zastosować nawet w małych i niewymiarowych kuchniach, ale bardzo dobrze się też prezentuje w przypadku dużych pomieszczeń. Sprawia wrażanie uporządkowania i przestrzeni. Umożliwia swobodne przemieszczanie się po kuchni i daje wygodny dostęp do wszystkich szafek i urządzeń. W kuchni w kształcie litery L można bez problemu zaplanować tak zwany trójkąt roboczy, czyli strefy, w których według kolejności przygotowujemy posiłki. Co więcej, taki projekt pasuje do każdego stylu wnętrzarskiego – od klasycznego, po nowoczesny. Umożliwia też montaż szafek narożnych, które są bardzo praktyczne i pozwalają optymalnie zagospodarować każdy kawałek wolnej przestrzeni. Projektując kuchenną zabudowę, można kupić gotowe zestawy mebli lub zamówić meble na wymiar. Meble do kuchni robione na zamówienie umożliwiają wkomponowanie lub zamaskowanie sprzętu kuchennego i dają duże możliwości aranżacyjne. To również najlepsze rozwiązanie do małych pomieszczeń. Daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i pozwala stworzyć niepowtarzalną kuchnię według własnego, wymarzonego projektu. Ważne jest, aby meble kuchenne były trwałe i wykonane z materiałów odpornych na wilgoć, działanie środków chemicznych i ciepło. O czym jeszcze należy pamiętać, projektując kuchnię? W każdej kuchni powinny być wydzielone strefy do przechowywania produktów spożywczych, gotowania i zmywania. Pomiędzy zlewem a kuchenką powinien znajdować się blat, na którym można przygotować produkty do gotowania. Blat będzie również przydatny w pobliżu lodówki, aby można było wyciągnąć na niego niezbędne produkty spożywcze. Zabudowę w kształcie litery L można również połączyć ze stołem lub wyspą kuchenną, ale tylko wtedy, gdy pomieszczenie jest odpowiednio duże. Natomiast w małych kuchniach można pod blatem ustawić hokery. Kuchnia w kształcie litery L wygląda świetnie zarówno w wersji otwartej na salon dzienny, jak i w oddzielonym pomieszczeniu.