Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  662 546 662 

Telefon  503 109 491

Kiedy warto postawić na kuchnie w stylu klasycznym?

Bez kuchni nie ma mieszkania ani domu. To obok łazienki czy sypialni jedno z podstawowych pomieszczeń. Spełnia ono zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Oczywiście bez tej pierwszej nie można byłoby mówić o kuchni jako o kuchni, ale stylistyka wnętrza jest równie ważna co funkcjonalne zorganizowanie przestrzeni do przygotowywania potraw.

Nie istnieje jeden powszechnie obowiązujący styl, w którym należałoby zorganizować kuchnię. Pomieszczenie to da się urządzić na różne sposoby. Jednym z rozwiązań aranżacyjnych w odniesieniu do kuchni jest niewątpliwie styl klasyczny. Z czym dokładnie się on wiąże? Z tym, co klasyczność oznacza także w innych dziedzinach, a więc między innymi w sztuce. Klasyczny to inaczej elegancki, harmonijny, wysokiej jakości, ale genialny w swojej prostocie, pozbawiony niepotrzebnych udziwnień. Taka też jest kuchnia urządzona w stylu klasycznym.

Warto pamiętać o kontekście

Zastosowanie konkretnej aranżacji należy jednak uzależnić nie tylko od tego, jakie ma się upodobania, lecz także od tego, jaki jest cały kontekst planowanego przedsięwzięcia. Istnieją bowiem okoliczności, w których na klasyczną kuchnię postawić jest lepiej, i okoliczności, w których na klasyczną kuchnię postawić jest gorzej. Na pewno spore znaczenie mają takie czynniki jak wielkość pomieszczenia oraz dostęp do światła. Ponieważ w klasycznym stylu preferowane są stonowane barwy, z pewnością będzie się on dobrze komponował z dobrze oświetlonymi pomieszczeniami, ale i sprawdzi się w ciemniejszych. Nie będzie bowiem dodatkowo przytłaczał meblami w zbyt ciężkich kolorach. Większa przestrzeń pozwoli z kolei uzyskać przestronność, która zdecydowanie dobrze łączy się ze stylem klasycznym. Jednak z uwagi na to, iż styl klasyczny to również prostota środków, z jego pomocą da się również urządzić stosunkowo niewielkie pomieszczenia.

Podsumowując, styl klasyczny w kuchni może się sprawdzić w dość wielu okolicznościach. Z pewnością nie jest on jednak wskazany w mieszkaniach czy w domach, których reszta wnętrz jest urządzona dość bogato. Za bardzo odstawałby wtedy od reszty, a to kłóciłoby się z jego harmonijnością – jedną z najważniejszych cech stylu klasycznego.