Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  662 546 662 

Telefon  503 109 491

Skąd wziąć dodatkowe miejsce w mieszkaniu?

Masz niewielkie mieszkanie i chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną w nim przestrzeń? Ciągle brakuje Ci miejsca do przechowywania? Chcesz stworzyć wnętrze funkcjonalne, a jednocześnie przestronne? Tak naprawdę wystarczy kilka niewielkich zmian, aby wygospodarować kilka dodatkowych centymetrów, a nawet metrów nawet na niewielkim metrażu. Poznaj nasze praktyczne wskazówki.

4 proste sposoby na „powiększenie” mieszkania

  1. Ogranicz liczbę niepotrzebnych rzeczy. Warto zastanowić się, czy wszystkie przedmioty znajdujące się w mieszkaniu rzeczywiście są potrzebne i funkcjonalne. Często okazuje się, że to właśnie przez nadmiar rzeczy przestrzeń wydaje się mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Zastanów się więc, czy wszystkie elementy wyposażenia są ci potrzebne. Bardzo często to nadmiar zbędnych dodatków sprawia, że po wejściu do danego wnętrza czujemy się przytłoczeni. Wszelkie zmiany w mieszkaniu należy więc rozpocząć od porządków i eliminacji zbędnych przedmiotów.
  2. Meble na wymiar. Jeśli jesteś na etapie aranżacji mieszkania, warto dobrze przemyśleć kwestię mebli. Chociaż są one niezbędne, to jednak w dużej mierze właśnie przez nie tracimy wiele cennej przestrzeni. Dlatego też warto rozważyć możliwość wykonania mebli na wymiar. To najlepszy sposób na zagospodarowanie przestrzeni, szczególnie jeśli mieszkanie jest nieustawne lub znajdują się w nim liczne wnęki, skosy itp.
  3. Akcesoria do przechowywania. Obecnie tradycyjne półki i szuflady w meblach to za mało. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria do przechowywania, które ułatwią utrzymanie porządku w mieszkaniu.
  4. Zabuduj wszystkie wnęki. Wnęki w mieszkaniu nie muszą być jego wadą. Wystarczy je odpowiednio zabudować, by wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania.